Konferencje TED

Poznaj swoje mikroby (napisy pl)

Meet your microbes
Jonathan Eisen, TEDMED 2012

Nasze ciało pokryte jest całym morzem mikrobów – zarówno patogenów, które wywołują choroby, jak i tych „dobrych”, o których wiemy znacznie mniej, a które dbają o nasze zdrowie. Podczas konferencji TEDMED, mikrobiolog Jonathan Eisen opowiada o tym, co już wiemy o mikrobach oraz o nowych sposobach, na które możemy te organizmy wykorzystać.

Pokrywają nas drobnoustroje. Bierzmy to uwagę w projektowaniu (napisy pl)

WE’RE COVERED IN GERMS. LET’S DESIGN FOR THAT.
Jessica Green, TED2013

Nasze ciała i domy pokryte są mikrobami – niektóre są dla nas dobre, a niektóre złe. Dowiadujemy się coraz więcej o drobnoustrojach, z którymi dzielimy nasze przestrzenie mieszkalne; stypendystka TED Jessica Green pyta: Czy można projektować budynki tak, by sprzyjały zdrowym, szczęśliwym bakteryjnym środowiskom?

—–

Jak mikrobiom wpływa na mózg i zachowanie?

MIND-ALTERING MICROBES: HOW BACTERIA AFFECT BRAIN AND BEHAVIOR
Elaine Hsiao, TEDXCALTECH, 2013

Bakterie, powszechnie określane jako „zarazki” mają o wiele większy wpływ na ogólny stan naszego zdrowia niż nam się wydaje. Mamy tendencje do skupiania się na negatywnym charakterze bakterii zakaźnych, ale istnieje wiele innych, bez których nie moglibyśmy być zdrowi. Dr Hsiao przedstawia pozytywne wnioski pochodzące z jej badań, które sugerują, że nasze przetrwanie uzależnione jest od mikrobów, wobec których mamy spory dług.

—–

W jaki sposób mikroby sprawiają, że jesteśmy, kim jesteśmy. (napisy pl)

How our microbes make us who we are
Rob Knight, TED 2014

Rob Knight jest pionierem w badaniach nad mikrobami człowieka — społecznością jednokomórkowych organizmów żyjących w naszych ciałach, które wywierają ogromny, i ogromnie jeszcze niezbadany, wpływ na nasze zdrowie. Twierdzi, że „1,5 kg mikrobów, które nosimy w naszym ciele, może mieć dużo większe znaczenie od pojedynczego genu zapisanego w naszym genomie”. Sprawdźcie dlaczego.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s