GUT CHECK: THE MICROBIOME GAME

GUT CHECK: THE MICROBIOME GAME

O czym jest gra?
card_group

Gut Check to gra dla 2-4 osób, której celem jest rozwinięcie przez każdego gracza jak najzdrowszego mikrobiomu podczas interakcji z mikrobiomami przeciwników. Zaraź swoich przyjaciół dżumą, botulizmem, Salmonellą, infekcją grzybiczą lub czymś jeszcze gorszym! Idź chory do pracy aby rozprzestrzenić patogeny, zażywaj probiotyki lub zjedz lasagne (jeśli potrafisz ją strawić). Rozgrywka trwa od 30 do 60 minut w zależności od doświadczenia i ilości graczy.

Czy to „gra rozrywkowa” czy „gra edukacyjna”?

I jedno i drugie!

Gut Check został zaprojektowany przez graczy i opiera się na elementach zawartych w wielu grach, w tym Pandemia, Magic The Gathering, Dominion. gutcheck1Podczas gdy gra się w nią równie dobrze w 2, 3 czy 4 graczy, to strategie prowadzenia rozgrywki różnią się w każdym z tych przypadków. Optymalna rozgrywka toczy się wokół dobrego zarządzania posiadanymi kartami, wymiany kart, oraz zachowania równowagi między budowaniem własnego mikrobiomu i wpływaniem na przeciwników.

Gra oparta jest na aktualnej wiedzy o ludzkim mikrobiomie i niedawnych, fascynujących odkryciach w tej dziedzinie. Podczas rozgrywki, można dowiedzieć się „przypadkiem” czegoś na temat antybiotykooporności, zakażeń szpitalnych, prebiotyków, probiotyków, zakażeń oportunistycznych itp.

Jak ją zdobyć?

Istnieją 2 wersje gry Gut Check. Pierwsza dostępna jest za darmo do pobrania i wydrukowania TUTAJ. Możesz pobrać pliki PDF z planszą, kartami graczy, instrukcją oraz kartami rozgrywki. Grafika darmowej wersji zaprojektowana jest do druku na standardowych drukarkach atramentowych, z zachowaniem jakości pozwalającej na wciągającą rozgrywkę. Wersja profesjonalna gry zawierająca karty z obustronną grafiką, pionki itd. jest w przygotowaniu i będzie wkrótce wydana w Stanach Zjednoczonych.

Strona mikrobiom.wordpress.com planuje tłumaczenie darmowej wersji gry na język polski.

Projekt gry: David Coil | @davidacoil

Grafika i ilustracje: Erin Johnson | @erinjohnsonae

Wydana przez Jonathan Eisen | @phylogenomics

Gut Check: The Microbiology Game jest rozpowszechniana na licencji Creative Commons Attribution 4.0 International Public License (CC BY).

http://microbe.net/gutcheck/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s